Tarnów, ul. Fabryczna 5b
608 008 392 kalibracja@dynamometryczne.pl
Profesjonalna kalibracja kluczy dynamometrycznych z certyfikacją

Dowiedz się, jak określić, kiedy narzędzie do pomiaru momentu obrotowego przestaje się kalibrować.

Każda branża, która stawia na narzędzia dynamometryczne, robi to z tego samego powodu: liczy się dokładność i powtarzalność. Czy to w wentylatorze, satelicie, czy w wymienniku ciepła łodzi podwodnej, zbyt luźna śruba lub śruba może wypaść.

Z czasem narzędzia z momentem obrotowym będą w końcu dostarczać więcej lub mniej momentu obrotowego, niż jest to zamierzone. W rezultacie, zamocowane przez nie śruby mogą być zbyt luźne, co może spowodować ich odkształcenie, ścinanie lub złamanie w inny sposób.

W tym momencie użytkownik może być odpowiedzialny za awarię produktu w terenie i będzie musiał poradzić sobie z jej skutkami. Więc, jak można temu zapobiec? Najlepszym sposobem, aby mieć pewność, że Twoje narzędzia dynamometryczne nie wypadną z tolerancji podczas ich używania, jest regularne testowanie i sprawdzanie narzędzi.

Utrzymywanie narzędzi w stanie kalibracji wymaga częstej weryfikacji momentu obrotowego. Nie dzieje się tak dlatego, że narzędzia często wychodzą z kalibracji. Jest to spowodowane tym, że gdy narzędzia nie są kalibrowane, trudno jest zauważyć, kiedy to nastąpiło i jak długo narzędzia były używane bez kalibracji.

Pomiar momentu obrotowego jest kluczowym elementem każdego procesu kontroli jakości. Zapoznaj się z kluczowymi korzyściami płynącymi z prowadzenia rutynowego procesu weryfikacji momentu obrotowego przy użyciu Twoich narzędzi montażowych.

Czego się nauczysz:

Oto Twoja szansa, aby dowiedzieć się, jak poprawić jakość poprzez szybką i dokładną weryfikację wyjściowego momentu obrotowego w Twoich narzędziach.