Tarnów, ul. Fabryczna 5b
608 008 392 kalibracja@dynamometryczne.pl
Profesjonalna kalibracja kluczy dynamometrycznych z certyfikacją

Czujnik momentu obrotowego do narzędzi kalibracyjnych i testowych

Kalibracja ręcznego lub elektrycznego narzędzia dynamometrycznego jest procesem, którego producenci muszą się upewnić, że odbywa się on w jednolity sposób. Regularna kalibracja narzędzi zapewnia powtarzalną dokładność i zgodność z międzynarodowymi standardami. Narzędzie dynamometryczne jest urządzeniem precyzyjnym i powinno być traktowane i konserwowane jak instrument. Narzędzie musi być właściwie skalibrowane i konserwowane zgodnie z rutynową konserwacją zapobiegawczą i harmonogramem kalibracji.

Czujnik momentu obrotowego jest przetwornikiem, który przekształca mechaniczne wejście skrętne na elektryczny sygnał wyjściowy. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa standardowe typy czujników momentu obrotowego. Przyrządy przeznaczone do pomiaru statycznego momentu obrotowego i czujniki przeznaczone do pomiaru dynamicznego momentu obrotowego. Czujnik momentu obrotowego jest również często określany jako przetwornik momentu obrotowego.

Czujnik momentu obrotowego BMX jest stołowym czujnikiem momentu obrotowego przeznaczonym zarówno do pomiaru momentu obrotowego, jak i do kalibracji narzędzi dynamometrycznych. To uniwersalne urządzenie może być stosowane zarówno w środowisku laboratorium kalibracyjnego, jak i na hali produkcyjnej. Zastosowanie wysokiej jakości czujnika ma dla wielu firm kluczowe znaczenie dla zapewnienia właściwego momentu obrotowego. Testowanie momentu obrotowego jest dosłownie nauką, a nie czymś, co może być pozostawione przypadkowi.

BMX jest precyzyjnie dostrojonym urządzeniem do badania momentu obrotowego, które może mierzyć moment obrotowy zarówno w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, jak i w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Spełniając wymagania testowania wielu zakresów momentu obrotowego dla różnych narzędzi dynamometrycznych stosowanych w produkcji, konserwacji i laboratoriach kalibracyjnych, wszechstronny czujnik jest stosowany w połączeniu z testerem momentu obrotowego. Produkuje czujnik w USA i dostarcza bezpłatny certyfikat kalibracji ISO 17025 przy zakupie każdego nowego urządzenia BMX. Certyfikat ten zapewnia identyfikowalność zgodnie z uznanymi normami krajowymi i międzynarodowymi.

Zastosowanie wysokiej jakości czujnika momentu obrotowego sprawia, że świat jest bezpieczniejszy dzięki dokładności i precyzji. Pomiar momentu obrotowego jest niezbędny dla firm, aby zapewnić, że jakość, bezpieczeństwo i niezawodność ich produktów nie jest zagrożona. Awaria trzypunktowego elementu złącznego, który nie jest prawidłowo dokręcony, może prowadzić do katastrofalnych lub ukrytych awarii. Elementy złączne, które nie są wystarczająco mocno dokręcone, mogą wibrować luzem, a nadmierny moment obrotowy może spowodować zerwanie gwintowanych elementów złącznych.